Táborové Vánoce

Ojojoj to byla krása. Asi si říkáte, co to Myšoka postihlo, že začíná tak zvesela, ale věřte, nemohl jinak… V sobotu totiž proběhlo setkání nazvané Táborové Vánoce a ano, bylo to poněkud brzy. Tím jsem smetl argumenty věčných kritiků a nyní již k samotné akci.

Scházeli jsme se, jak už je v našich končinách zvykem, jako švábi na pivo. Sice nezaviněně jako u Paldy s Kačabou, kteří měli zácpu 🙂 – samosebou, že dopravní. Kuba zase zkoušku, Verča musela odejít dřív kvůli narozeninám, Samovi dali odpolední směnu a Idunka marodila………….. ale tohle všechno nemůže zkušený tým rozhodit. Hlavní bylo, že naše naprosto báječná a nepostradatelná kuchařka Zuzka přichystala nevšední soubor pochutin, který se ani nedal spořádat 🙂 – Zuzko MILUJEME TĚ!!!!!! Zdeněk vykouzlil vánoční atmosféru svým vánočním pidistromkem s ozdobami, Verča nás provedla vánočními zvyky a Kuba nás oblažoval svými vtipnými poznámkami. Když jsem chtěl posléze vyrukovat se svou hrou, byl jsem nemilosrdně přehlasován a hrálo se Palermo. Zdá se, že jsem zanedbal propagaci 🙂 Také jsme si střihli nějaké svítákovky a rozdali vánoční dárky, které si každý přinesl. Kuba je rozdával natolik odborně, že se nerefil jen jednou u Aničky, která obdržela tři angličáky. Směnila je ale se mnou a tak jsem je mohl předat svému pětiletému synovi Štěpánovi (byla z toho, Aničko, taková radost, že je táhl v neděli do kostela – jsem ti holka zauzlován). Zuzka nám připravila i putování po svíčkách za košíkem plným andělů. Netušila chudák, jak horké chvilky tím přichystala mě a Paldovi, protože udržet ty čajovky hořící ve větru byl úkol vskutku nesnadný 🙂 Nemalou část programu zabralo i obrazové putování táborovým rokem v podobě fotek a videí z brigády, jarního i podzimního puťáku, tábora, potáborka. Začínalo loňskou PF-kou a končilo panoramatickým snímkem zasněžené Vlčice. Anička mě o něj požádala, tak si ho můžete stáhnout pod článkem. Celkem se nás sešlo 22, což je myslím rekord. Uvidíme, jestli se nám ho podaří v příštích letech někdy překonat. Takže vám za celý tým VlčiceII přeju požehnaný nadcházející Advent a až přijdou ty pravé a netáborové Vánoce, aby byly prostoupeny dobrotou a láskou vašich blízkých i přátel.

Text zprávy pro nalezení cesty k andělům:Andělem je ten, koho ti Bůh posílá do života, nečekaně a nezaslouženě, aby zažehl pár hvězd, když všechno potemní„.

Ztráty a nálezy: černé slipy a šedé rukavice 

 

Zvláštní poděkování tedy putuje k těm, co se podíleli na přípravě:
Ondrovi za organizaci, Zuzce za baštu, anděly a krocení divé zvěře, Verče za připomínku vánočních zvyků, Kubovi za rozdávání dárků a úklid, Zdeňkovi za vánoční výbavu a dárečky navíc, Máje za pomoc v kuchyni, rodičům za buchty, Hance za radu, kde je toaleťák, Matyášovi za pomoc s článkem a speciální poděkování míří k Hospodinu zástupů, že nás svedl dohromady.