Potáborové setkání

Potáborové setkání

Než začnu o letošním potáborku, nejdříve omluva za pozdní článek – nějak není dost času 🙂
Tak tedy: neděle 11.9 vstávala do krásného a slunečného dne, když se začaly ke kostelu na Jakubu trousit početné skupinky táborníků z různých směrů. Ještě před zahájením bohoslužeb se tahaly lana v parku a je to vždycky závod s časem. Abych řekl pravdu, tak vlastně začíná potáborko už v sobotu stavbou tee-pee a přípravou složitějších lanových překážek. Ondra si letos připravil program na přespávání v týpku. Nezalekl se těžkého tématu a zvolil biblickou knihu Jób. Ten se tedy ničeho nebojí 🙂 Prý se jich v nejsilnější „konfiguraci“ sešlo až 14. Moc si to pochvaloval a i já mám radost, že se jim ta akce vydařila. Bohoslužby připravil jak jinak David Balcar a zvolil nám známý příběh o Rút. Po skončení bohoslužeb přišlo na řadu představování táborů a i my jsme tam měli svůj prostor. Kromě pořiků a hymny (která se setkala s velkou odezvou), jsme sehráli ukázky z ducháče i bojovky. Nejdříve jak Saul neuváženě sám obětoval místo Samuela a tím si přivodil ztrátu království a potom závěrečnou scénu, kdy Lord Paldor napadne krále, jehož skonu zabrání udatný Robert z Lesa. Na závěr jsme místo tradičního hurá pěkně z hluboka zavili Vlčici II 2017, na kterou se už moc těšíme. Po obědě tvořeném vynikajícím guláškem jsme prošli připravené úkoly. Byl jsem přidělen k lukům a bylo tam pekelné horko. Palda v černé košili se rozhodl pomáhat a zanedlouho měl třetí povodňový stav 🙂 Kolem třetí nastal čas se sejít v kostele k závěrečnému rozloučení při kytaře. Je to hezký pocit vidět, do jaké šíře se Ymca za ty roky rozrostla a kolik radosti přináší od těch nejmenších z rodinných táborů po téměř dospěláky z Teenu. Takže ti Ymko držíme palce do další sezóny. Míša rozdávala dvd a kdo tam nebyl, tomu se je budeme snažit doručit. Bohužel se nám letos naprosto záhadně ztratily fotky (vůbec nechápeme, jak k tomu došlo) a tak se omlouváme, že máte na cd jen ty z webu. Lidé se holt dělí na ty, kteří už o data přišli a ty, které to teprve čeká 🙂

Také se blíží podzimní puťáček, který bude 7 -9.10 a protože jsou ještě dvě místa volná, mohu vás na něj pozvat. Zájemci nechť se hlásí přímo mě.

Připomínám také, že chceme letos opět přichystat Vánoční setkání v Ymca centru. Termín ještě sdělíme mailem a také jej uvedeme zde na táborovém webu.

Mějte příjemný podzim a uvidíme se při některé z chystaných akcí.