Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. A proč na úvod toto notoricky známé pořekadlo? Sedmnáct let totiž každý rok s obavami vyhlížím, zda nám tábor neproprší a letos jsem se dočkal. Kupodivu byly ale veškeré obavy plané, protože se brzy ukázalo, že hry fungují i v dešti, boty se dají usušit, když je zima, dá se zvýšit počet vrstev. Někteří to při 15 stupních dotáhli i na sedm vrstev 🙂 Dobrovolné mokré ranní rozcvičky se konaly i za nejtužších mrazů, že se na to nedalo ani koukat. S výhodou jsme letos využívali i techniku, konkrétně radarové snímky dešťových srážek a to k plánování her. Bodované hry se nastrkaly do mezer mezi slejváky a VTH bylo pořešené.
Extrémní situace tak nastala jen při výletu, který se nedal přesunout kvůli návaznosti bojovky. Neustávající déšť podlamoval odhodlání mnohých, ale ti co vydrželi, bylo to dvacet statečných, směli prožít brodění rozvodněným Koštěnickým potokem. Následující dobytí města Vládců a jeho vyplenění bylo už hračka- hlavně, že se nám podařilo získat pozici Brány podsvětí. K té jsme se druhý den vydali, abychom z podsvětí vysvobodili Velkého Jaguára a Ámose, kterého předtím zlovolný náčelník Con-trol a šaman Alt-gr do podsvětí uvrhli. Osvobodit se však podařilo jen největšího z šamanů Velkého Jaguára a myslím, že pohled na UV barvami zářícího Ondru se vryl do paměti každému.
Letošní hodně náročné téma Pavlových cest dalo vedoucím pěkně zabrat. Na atraktivitě scének to však neubralo a Pavel- Palda byl prostě neodolatelný. Ani kluci, i když se mezi naše ochotníky vešla i jedna slečna, nezklamali. Scénka na motivy Pána prstenu byla úžasná a taky rekordně dlouhá. Půlhodinové představení jsme tu ještě neměli. Vynikající úrovně dosahovaly večerní táboráky, podepřené hrami od Kačky a Elišky. Zvláště hlasové a hmatové poznávání kamarádů za dekou byla fakt švanda 🙂
Opět nám nekontrolovatelně zestárly tři slečny a tak o Slavnosti patnáctek obdržely Ivča, Renda i Lucka své pamětní listy a slavnostní přísahou na starobylou vlčickou vlaječku tak vstoupily mezi čestné členy. Bude se nám holky moc stýskat… Máme však příslib napsání článečku na web, po způsobu loňské Báry, tak se už těšíme.

Od vedoucích mám potvrzeno, že se jim letos nějak víc stýská, tak si myslím, že to byl prostě zase skvělý tábor 🙂

Družstva

1. Showmeni

(Ondra + Pája) modří
Showmeni už jdou,
udělají show.
Ostatní jen čumí,
co showmeni umí.
My se možná nezdáme,
ale vás si podáme.
Uděláme bu-bu-bu,
až padnete na hubu.
SHOW!!!

 

2. Ďáblíci

(Palda + Bára) červení
Já jsem ď, já jsem á, já jsem b, já jsem l, já jsem Samson, teda vlastně í,já jsem c, já jsem i
a přišli jsme vás sem rozdrtit.
Výhra je náš kamarád,
nebudem si s vámi hrát.
I když vypadáme měkce,
porazíme vás lehce.
DÁBLÍCI ááá Samson!!!

 

3. Zelená nicota

(Eva + Peťa) zelení
Pohltíme vaše zraky,
nikdo z vás nic nesvede.
Nezříte už ani mraky,
jen Pavel vás vyvede.
Ladies and gentlemen- dámy a pánové.
I present to you- představuji vám.
Green velenity- Zelenou nicotu.
TADÁÁÁ!!!

 

4. My máme hlad

(Vendy + Anča) žlutí
EM, EM, HÁ
Lvíčata maj rádi maso,
je to pro ně dobrý žraso.
Homer má rád koblihu,
Číňani rejžu v lihu.
MY MÁME HLAD!!!

 

Průřez fotkami

A něco z videa