Potáborové setkání YMCA 2010

Potáborové setkání YMCA 2010

Týden předtím ošklivě, týden potom ošklivě, na víkend hezky, aneb „jenom vírou je to možné vzít.“ Potáborové setkání YMCA J. Hradec 2010 provázelo zvláštní požehnání už proto, že se podařilo na poslední chvíli nalézt chybějící převleky, bez nichž nejsou scénky prakticky myslitelné. Zklamán byl pouze Palda, jemuž má drahá polovička ztopila „afro“, a tak Saul vypadal jako mladý voják: ostříhaný-chlupatý 😀

Začali jsme bohoslužbami, kde se hodně zpívalo. David si s mládeží připravili podobenství o hřivnách, tedy o tom, že nejhorší je nedělat nic ze strachu před Bohem, přestože on přijímá i toho, kdo jeho hřivnu prohospodařil. Po bohoslužbách zbyl jen krátký čas na domluvu před prezentací jednotlivých táborů. My jsme přišli na řadu jako druzí. Kromě scénky David a Goliáš jsme se pokusili rekonstruovat získání meče od lesních lidí. Scénka proběhla hladce, až na neprůhledný šátek na Jonášových očích, který způsobil, že chudák Jonáš vůbec meč neviděl a  považte- minul 😀  Naštěstí trefil provázek na kterém meloun visel, a ten se roztříštil nárazem o zem. Vzápětí se na něj (meloun) vrhla děcka se lžícemi, která jeho trápení zkrátila na minimum. Nezapomněli jsme na hymnu a pokřiky, které jsme si samozřejmě perfektně pamatovali. Vedoucí se sešli téměř všichni, jen našich táborníků bylo poněkud méně. Je to škoda, protože připravit takovou akci stojí hodně úsilí a všichni, kteří se dostavili, byli nadmíru spokojeni. Kromě táborů proběhla též i výprava na vodu, o které nám podala Jana Nořinská obšírnou zprávu, že jeli a pojedou zas.

Hned na začátku také došlo k neočekávané události, kdy jistý J. N. z Jindřichova Hradce propukl v nezřízenou oslavu dvacetin a po svém prapodivném referátu vyděsil veškerá mrňata dýmovnicí, kterou propašoval ve dvacítce na tyči- jak vynalézavé. Postupně se všechny tábory vystřídaly a jak prohlásila H. N., též z Jindřichova Hradce, je to čím dál nápaditější.

Po chutném obědě přišly na řadu hry, které byly připraveny včas. Vyrazili jsme totiž už v 7.30 vázat v parku lana, a tak bylo dost času přichystat opravdu vražednou atrakci v podobě dvou zkřížených lan. Byl o ní velký zájem, ačkoli mnozí odcházeli s doživotními poúrazovými traumaty. Zvláštní případ je Vendy, která o sobě po prvním protočení a skřípnutí tvrdila, že je nemehlo, i když velice rychlé, protože měla vždycky na opičárně nejlepší časy. Netrvalo dlouho a přemluvil jsem ji na další pokus, při kterém se již nadobro zmrzačila a chodila pak výhradně s vyhrnutou nohavicí. To aby každý viděl to strašné zranění a taky proto, že si podle svých slov den předtím holila nožky. Pěkné, že… Vůbec atrakcí se naskýtala celá řada. Lanové aktivity včetně sítě, lodě, luky, zvlášť oblíbené Saulovy koule, orienťák, provázkování, šlapání dlážky, kuželky, promítání táborových dokumentů atd. Na každém stanovišti jste mohli dostat razítko, jejichž počet byl vodítkem pro odměňování.

Protože se letošní potáborko neslo ve znamení oslav dvacátého výročí obnovení činnosti YMCA po pádu komunismu, provázely jej další akce. V sobotu jsme si vyslechli koncert kultovní kapely OBOROH a následně se slezli v tee- pee, při večerním ztišení. Nikomu se nechtělo do hajan, a tak jsme ještě přehoblovali Svíták. Překvapila skupinka našich holek (Gája, Renča, Bára), které umí výborně zpívat a odolávat nočnímu chladu, až na Báru, která umí jenom zpívat. Naopak v neděli po ukončení táborové „hrací“ části jsme už nevychládali, protože se filmově- hudebně- divadelní hra čáslavské mládeže odehrávala v příjemném prostředí kostela. Bohužel hercům ochořely některé stěžejní postavy a tak byl místo uvedené vánoční hry sehrán zajímavý, ale pro malé děti poněkud nevhodný „triller“ Kavárna u hada. Po chvíli jsem s Matesem raději odkvačil, aby večer vůbec usnul, nicméně Markéta si hru náramně pochvalovala.

Podzimní akce tedy máme za sebou a nám nezbývá, nežli vyhlížet tu příští. Bude jí již třetí ples naší YMCA a to 22.1 2011 v 19.00 hod. Opět v sále Střelnice. Jak jsem vysondoval mezi našimi slečnami, chystají se vyrazit ve velkém. Úvodní část programu bude opět uzpůsobena účasti dětí, a tak, jak tajně doufám, se nás tam dostaví pěkný houfec.

Barevný a krásný podzim přeje za tým Vlčice II Myšok Starobylý

PS: Děkuji všem, kteří se jakkoli podíleli na letošní sezóně a těším se na viděnou v roce 2011

no images were found